Vanessa Krauze-Balewska

Vanessa Krauze-Balewska

Imię: Vanessa Krauze-Balewska
Wiek: 7 lat
Miasto: Lubicz Górny (kujawsko-pomorskie)
Choroby: wodogłowie, uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy pod postacią schizencefalii, uszkodzony nerw wzrokowy, spastyka czterokończynowa
Cel: przeszczep komórek macierzystych za granicą
Kwota: 150000 tys zł
Zebrano:
1%

Vanesska urodziła się 11 tygodni przed terminem, z niewykrytym wcześniej wodogłowiem. Kolejne diagnozy spadały już jak lawina. Wykryto wadę rozwojową mózgu. Z czasem została zdiagnozowana padaczka. Stałam się jedną z tych mam, które nigdy nie zobaczyły pierwszego kroczku swojego dziecka, nie usłyszały pierwszego słowa… Rehabilitacja stała się naszą codziennością – to jedyna droga do sprawności.

Córeczka ma 6 lat, a do tej pory nie siedzi, nie mówi i nie chodzi. Najgorsza jest spastyka, bo to ona właśnie powoduje największy ból i nie pozwala zrobić kroku do przodu.

Dla Vanesski pojawiła się szansa na znaczne zmniejszenie spastyki, pojawienie się mowy, chwytania, poprawę uszkodzenia wzroku oraz wyciszenie emocji, ale na operację musimy zebrać w krótkim czasie 150 000 zł. Będąc samotną matką nie mam szans, aby tak szybko uzbierać tak ogromną kwotę.

Vanesska zakwalifikowała się na przeszczep komórek maciezystych w klinice w Hong Kongu. Zabieg polega na podaniu dużo większej liczby komórek niż jest to możliwe w Polsce oraz na wzmożonej rehabilitacji przez okres 3 tyg.

Widok cierpienia własnego dziecka to chyba najgorsze, co może spotkać matkę. Moje serce pęka, kiedy widzę cierpienie na twarzy Vanesski, dlatego robię wszystko, by jej ból był jak najmniejszy. Czy pomożesz mi o to walczyć?

– Karolina, mama

Wpłat dla Vanesski można dokonać na konto fundacji:
Mbank 61 1140 2004 0000 3802 7895 2443 Tytułem:Vanesska